Suokkaantie 1, 32800 Kokemäki
Puh. +358 2 522 3220  •  sataplast@aspelin.fi

Antti Mantere

Merja Tuominen

Arja Lehtonen

Jarmo Aspelin

 

 

Teollisuustie 18, 33960 Pirkkala
Puh. +358 3 3636 888  •  hel-pack@aspelin.fi

Krister Aspelin

Johtaja

+358 40 846 1791
krister@aspelin.fi

Jutta Koskell

Niina Juutilainen

 

 

Muovitie 2, PL 55, 15871 Hollola
Puh. +358 3 882 020  •  muovijaloste@aspelin.fi

Roosa Mielonen

Kirsi-Marja Kastemäki

Tuotevastaava, painoaineistot

+358 44 332 0230
kirsi-marja.kastemaki@aspelin.fi
aineisto.muovijaloste@aspelin.fi

Sari Kallio

Asiakaspalvelu & myynti

+358 44 332 0226
sari.kallio@aspelin.fi

Moreenikatu 13, 53810 Lappeenranta
Puh. +010 423 6032  •  joutsenpaino@aspelin.fi

Ismo Marttinen

Emmi Häyrynen

ASPELIN GROUP JOHTO JA HALLINTO

Jarmo Aspelin

Toimitusjohtaja
Aspelin Group

Tiina Aspelin

Talouspäällikkö
Pirkkala & Kokemäki

Krister Aspelin

Johtaja
Hel-Pack Pirkkala

Mari Anttila

Hallintopäällikkö
Muovijaloste Hollola

TUOTANTO, LOGISTIIKKA JA VARASTOT

Jouni Valkonen

tuotantopäällikkö
Muovijaloste Hollola

+358 44 332 0221
jouni.valkonen@aspelin.fi

Jouko Majanen

ostaja
Muovijaloste Hollola

+358 44 332 0233
jouko.majanen@aspelin.fi

Mika Koskinen

logistiikka, varasto
Muovijaloste Hollola

+358 44 332 0440
mika.koskinen@aspelin.fi
varasto.muovijaloste@aspelin.fi

Jari Palo

kunnossapito
tekniset ostot
Muovijaloste Hollola

+358 44 332 0256
jari.palo@aspelin.fi

Jani Koivunen

varasto
Hel-Pack Pirkkala

+358 50 360 5890
varasto@hel-pack.fi

Ari-Matti Laaksonen

tuotantopäällikkö
Sataplast Kokemäki

+358 40 768 4697
ari-matti.laaksonen@aspelin.fi

Juha Kaipila

tuotannon esimies
Sataplast Pirkkala

+358 50 596 4670
varasto.pirkkala@sataplast.fi

Miksi valita meidät?

Asiakaslähtöisyys

Asiakkaat ovat meihin tutkitusti tyytyväisiä - eikä ihme - sillä he ovat kaiken toimintamme lähtökohta. Erityistä kiitosta on saanut asiakaspalvelumme, jonka kehitykseen panostamme myös tulevaisuudessa.

Innovointi

Pakkausalalle kaivataan uusia tuotteita, materiaaleja ja ympäristöystävällisempiä ratkaisuja. Kehitämme aktiivisesti omaa alaamme ja sen kautta haluamme olla mukana luomassa yhteiskuntaa, jossa pakkaus ei ole vain pakollinen, jätteeksi muodostuva paha.

Perhe-arvot

Aspelin Group on perheyhtiö ja arvomaailmamme on sen mukainen. Luotamme suomalaiseen työn laatuun ja seisomme tuotteidemme, sekä tuotantomme takana. Aiomme edelleen panostaa tuotantoihimme Suomessa ja tahdomme olla mukana viemässä Suomen teollisuutta eteenpäin.

Laatu

Haluamme tarjota parasta mahdollista laatua niin tuotteissamme kuin palveluissammekin. Jatkuva kehitys ja laadullinen parantaminen ovat osa jokapäiväistä työtämme. Haluamme, että nykyinen huippulaatu on tulevaisuuden standardimme.